IMG 20200507 115106

Testowaliśmy Wingtrę, drona dla rolnictwa

Tomasz Siwy, prodron.pl drony sprawdzone Leave a Comment

Na początku maja mieliśmy okazję testować drona nie byle jakiego, bo samolot bezzałogowy pionowego startu i lądowania „Wingtra”.

Testowaliśmy go pod kątem zbierania danych na potrzeby rolnictwa precyzyjnego, dla klienta, właściciela dużego gospodarstwa rolnego. Chociaż system bezzałogowy Wingtra równie dobrze sprawdza się w pomiarach geodezyjnych.

image

W skrócie – nasz werdykt po testach: bardzo dopracowany sprzęt, dobre wsparcie, odpowiedni stosunek ceny do jakości w postawionych zadaniach. Opiniujemy pozytywnie i rekomendujemy.

Trochę później wymieniliśmy również wrażenia z naszym klientem geodetą, który już od jakiegoś czasu z powodzeniem używa dronów. Po wstępnym obejrzeniu przez niego materiałów na temat sprzętu stwierdził, że:

Parametry tego sprzętu wyglądają naprawdę zachęcająco. Sprzęt wygląda na dopracowany. Przedstawicielstwo w Polsce też chyba stoi na sensownym poziomie, ale to już chyba jesteś w stanie coś więcej powiedzieć. Na dzień dzisiejszy jest to chyba najciekawsza propozycja na rynku. Masz jakieś ceny tego sprzętu?

Moja odpowiedź:

Zgadzam się z tym, co napisałeś. Tutaj parę nieoficjalnych zdjęć wykonanych przeze mnie podczas testów (…). Wszystko sprytnie dopracowane poczynając od precyzyjnego montażu PPK, przez szybki i odporny tablet naziemny, demontowane moduły, na wskaźniku baterii kończąc. Byłem nawet lekko zdziwiony, że czas od przyjazdu do startu był krótszy niż u wielu typowych wirnikowców (…)

Zatem szanowny czytelniku, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu, sprawdzić go, porozmawiać o Twoich zadaniach lub otrzymać ofertę to skontaktuj się z nami.

Co myślisz o tym wpisie?