Geneza

Tomasz Siwy zainteresował się dronami z wrodzonej ciekawości. W 2010 r. z grupą innych pasjonatów założył funkcjonujące do dzisiaj koło naukowe High Flyers pomagające uczyć się technologii bezzałogowych i je rozwijać, równolegle z tokiem studiów na Politechnice. Towarzyszyło temu wiele wzlotów i upadków, dziesiątki tysięcy godzin projektowania, budowania i testów, rozbić sprzętu, ciągłej pracy, aby zdobyć środki na projekty, nieprzespanych nocy, ale także niesamowicie satysfakcjonujących momentów.

Jak się szybko okazało nie było wtedy ani w Polsce, ani na świecie dostępnych odpowiednich rozwiązań, pozwalających polskim firmom z nich korzystać z odpowiednimi efektami. Tomasz wraz z High Flyers osiągając międzynarodowe sukcesy i zdobywając rozgłos medialny, zaczął przyciągać firmy. Wobec tego najbardziej zaangażowane osoby z HF postanowiły założyć biznes, aby dalej się realizować i spełnić potrzeby rynku. I tak jedną z pierwszych dostaw komercyjnych w 2014 r. był autorski wysokiej jakości samolot bezzałogowy dla przedsiębiorcy rolniczego służący do zbierania dokładnych danych na temat stanu upraw. Czy też w 2015 unikalna platforma wielowirnikowa dla firmy budowlanej Skanska, służąca do szybszych i dokładniejszych pomiarów geodezyjnych na inwestycjach.

Od tego czasu Tomasz wraz ze swoim zespołem zrealizował szereg wdrożeń nowych technologii dla osiągania celów jego klientów biznesowych. Nie zawsze wszystko działało idealnie za pierwszym razem, ale zawsze wraz z zespołem pracował w pełnym zaangażowaniu z klientem, pokonując wszelkie napotkane trudności. Aż do dzisiaj, gdy oferowane przez nas technologie, zaplecze i doświadczenie są na tak wysokim poziomie, że pozwalają z sukcesem korzystać z dronów firmom z niemal każdej branży.

O założycielu w pigułce

  • Tomasz Siwy jest właścicielem kilku marek, w tym prodron™ i Novelty RPAS™. Novelty od 2013 r. prowadzi wysokiej jakości szkolenia operatorów i pilotów dronów oraz wytwarza technologie związane z bezzałogowymi systemami latającymi.

  • Z wykształcenia jest inżynierem, ukończył studia inżynierskie i magisterskie na kierunku Mechatronika na Politechnice Śląskiej. Z pasji jest przedsiębiorcą, organizatorem, konsultantem i pilotem dronów.

  • W 2018 roku został umieszczony na prestiżowej liście 30 under 30 Europe magazynu Forbes w kategorii Industry, w uznaniu za tworzenie wraz ze swoim zespołem produktów, metod i materiałów przyszłości.

  • Jest współzałożycielem, członkiem honorowym i wieloletnim liderem elitarnego, międzywydziałowego koła naukowego bezzałogowych systemów latających High Flyers® działającego przy Politechnice Śląskiej, jako jedno z najbardziej aktywnych. HF od 2010 r. co roku odnosi sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej, wraz z rozwojem pasji i umiejętności ambitnych studentów.