Geneza

Założyciel firmy zainteresował się dronami z wrodzonej ciekawości i w 2010 r. z grupą innych pasjonatów założył funkcjonujące do dzisiaj koło naukowe High Flyers. Celem koła naukowego było umożliwienie studentom nauki i rozwoju technologii bezzałogowych. Towarzyszyło temu wiele wzlotów i upadków, dziesiątki tysięcy godzin projektowania, budowania i testów, rozbić sprzętu, ciągłej pracy, aby zdobyć środki na projekty, nieprzespanych nocy, ale przede wszystkim wielu sukcesów i niesamowicie satysfakcjonujących momentów.

Jak się szybko okazało nie było wtedy ani w Polsce, ani na świecie dostępnych odpowiednich rozwiązań, pozwalających polskim firmom z nich korzystać z odpowiednimi efektami. Osiągając międzynarodowe sukcesy i zdobywając rozgłos medialny, zaczęliśmy przyciągać firmy zainteresowane współpracą. Wobec tego, aby dalej się realizować i spełnić potrzeby rynku postanowiliśmy założyć biznes. Tym sposobem jedną z naszych pierwszych dostaw komercyjnych w 2014 r. był autorski samolot bezzałogowy dla przedsiębiorcy rolniczego służący do zbierania dokładnych danych na temat stanu upraw, a rok później unikalna platforma wielowirnikowa dla potentata branży budowlanej, służąca do szybszych i dokładniejszych pomiarów geodezyjnych na inwestycjach.

Od tego czasu nasz zespół zrealizował szereg wdrożeń nowych technologii dla osiągania celów naszych klientów. Nie zawsze wszystko było idealne za pierwszym razem, ale zawsze pracowaliśmy w pełnym zaangażowaniu z klientem, pokonując wszelkie napotkane trudności. Aż do dzisiaj, gdy oferowane przez nas technologie, zaplecze i doświadczenie są na tak wysokim poziomie, że pomagają profesjonalistom w niemal każdej branży osiągać ich cele.

O założycielu firmy

  • Tomasz Siwy jest właścicielem kilku marek, w tym prodron™ i Novelty RPAS™. Od 2013 r. prowadzimy wysokiej jakości szkolenia operatorów i pilotów dronów oraz wytwarzamy technologie robotyczne.

  • Z wykształcenia jest inżynierem, ukończył studia inżynierskie i magisterskie na kierunku Mechatronika na Politechnice Śląskiej. Z pasji jest przedsiębiorcą, konsultantem i operatorem dronów.

  • W 2018 roku został umieszczony na prestiżowej liście 30 under 30 Europe magazynu Forbes w kategorii Industry, w uznaniu za tworzenie wraz ze swoim zespołem produktów, metod i materiałów przyszłości.

  • Jest współzałożycielem, członkiem honorowym i wieloletnim liderem elitarnego, międzywydziałowego koła naukowego bezzałogowych systemów latających High Flyers®. HF to najbardziej aktywne koło naukowe działające przy Politechnice Śląskiej, od 2010 r. co roku odnosi sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej, wraz z rozwojem pasji i umiejętności ambitnych studentów.