Korzystaj z dronów PEWNIE i legalnie.
Sprawdź nasz kurs UAVO!

Szkolenie UAVO w Akademii Prodron to pełen pakiet korzyści. Sprawnie zdobędziesz uprawniania profesjonalnego pilota drona, a także zyskasz dalsze wsparcie profesjonalistów. Przygotujemy Cię w 100% do uzyskania świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego. Nawet jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z dronami.

Image
Image

Kim JESTEŚMY?

Nasi instruktorzy to specjaliści w swoich dziedzinach z odpowiednimi uprawnieniami, którzy pochodzą ze środowisk związanych z bezzałogowymi systemami latającymi, inżynierią i lotnictwem. To między innymi najbardziej doświadczeni i solidni operatorzy w Polsce, przedsiębiorcy i konstruktorzy bezzałogowych platform latających. Razem przeszkoliliśmy tysiące operatorów dronów.

TWÓJ INSTRUKTOR PROWADZĄCY - TOMASZ SIWY
Image

Lider i właściciel marek Novelty RPAS i Prodron.pl, których owocem jest między innymi Akademia Profesjonalnych Operatorów Dronów.

Magister inżynier Mechatroniki, operator dronów i przedsiębiorca. Zarządzał 20-osobowym zespołem, który projektował od podstaw i produkował bezzałogowe statki powietrzne przeznaczone dla profesjonalistów.

W 2018 roku został umieszczony na prestiżowej liście "30 under 30 in Europe" magazynu Forbes w kategorii Industry, w uznaniu za tworzenie wraz ze swoim zespołem produktów, metod i materiałów przyszłości.

Maszynami latającymi interesował się, odkąd pamięta. Latawce, pierwsze próby z modelami samolotów ze sklejki, loty szybowcem, fascynacja śmigłowcami, marzenie o karierze pilota F-16 😉 Jego kroki poszły jednak na szczęście w kierunku bezzałogowych systemów latających, którymi zajmuje się od 2010 roku, gdy wraz z grupą innych pasjonatów założył funkcjonujące do dzisiaj elitarne koło naukowe High Flyers.

instruktorzy i konsultanci:

Image

Dariusz Szuba
Doświadczony instruktor i operator VLOS, BVLOS (A, MR). Przeszedł z nami pełną ścieżkę od pomysłu do kariery operatora komercyjnego i instruktora.

Image

Hubert Wojciechowski
Właściciel ośrodka szkolenia we Wrocławiu. INS UAVO. Egzaminator państwowy. W wolnym czasie wykonuje profesjonalne nagrania.

Image

Michał Ratajczak
Właściciel ośrodka szkolenia w Lublinie. Doświadczony konsultant. Ekspert w Ministerstwie Edukacji Narodowej i członek IATA.

Image

Marcel Smoliński
 Konstruktor o specjalności mechanicznej i elektrycznej. Współzałożyciel koła naukowego High Flyers i spółki Novelty RPAS. W wolnych chwilach lata swoimi modelami samolotów bezzałogowych.

Image

Artur Zolich
Doktor na Norweskim Uniwersytecie Naukowo-Technicznym w Trondheim. Autor wielu publikacji naukowych. Przedsiębiorca, inżynier, pilot (BVLOS, PPL, SPL), sternik morski.

Image

Michał Barankiewicz
Ekspert w zastosowaniu dronów w pomiarach geodezyjnych i badaniach technicznych. Instruktor i pilot dronów z uprawnieniami powyżej 25 kg, również śmigłowców. Z wykształcenia geodeta.

Image

Szymon Łukasik
Właściciel ośrodka szkolenia w Katowicach. INS UAVO. Doświadczony operator. Przeprowadza nawet widowiskowe pokazy roju dronów świetlnych.

Image

Mariusz Drążyk
Właściciel ośrodka szkolenia w Warszawie. Doświadczony instruktor, operator i serwisant dronów.

Z CZEGO SKŁADA SIĘ kurs UAVO W AKADEMII PRODRON?

Część teoretyczna
zdalnie na platformie nauki on-line

Szkolenie teoretyczne rozpoczniesz w dowolnym, dogodnym dla Ciebie momencie poprzez naszą platformę nauki on-line. Do platformy uzyskasz dostęp od razu po opłaceniu zamówienia (będziesz już zalogowany). Platforma jest dostępna 24/7 z dowolnego miejsca na ziemi poprzez komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu. Przeważają materiały w formie tekstów i grafik, co ułatwia ich przechodzenie we własnym tempie, powtarzanie i szybkie przeszukiwanie poprzez wbudowaną wyszukiwarkę. Samodzielnie w dowolnym momencie i tempie przygotujesz się do zdania egzaminu UAVO, a w razie potrzeby skorzystasz z naszej pomocy.

Część praktyczna
spotkanie indywidualne w terenie

Szkolenie praktyczne składa się z 6 godzin ćwiczeń 1:1 z doświadczonym instruktorem na naszym lotnisku. Szkolenie można przejść podczas jednego spotkania lub rozłożyć na więcej spotkań. Nauczysz się podstaw obsługi drona oraz podstawowych manewrów niezbędnych do zdania egzaminu i dalszego bezpiecznego korzystania z Twojego drona. Loty domyślnie realizowane są na naszym sprzęcie. Instruktor ma do dyspozycji dodatkową aparaturę w systemie uczeń-trener, więc może w każdej chwili płynnie i bezpiecznie wspomóc ćwiczenie lub przejąć kontrolę nad dronem. Kursant w trakcie szkolenia jest objęty naszą polisą OC.

egzaminy

 • Nasze szkolenie bezpośrednio jest zakończone egzaminem teoretycznym i praktycznym do uzyskania świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego (UAVO) z uprawnieniem podstawowym VLOS i dodatkowym UAV<5kg.
 • Egzamin teoretyczny zdasz on-line na platformie w dogodnym momencie po przejściu przez wszystkie lekcje.
 • Pomagamy załatwić wszelkie formalności urzędowe.
 • Otrzymasz zaświadczenie potwierdzające zaliczenie szkolenia, egzaminu i nabycie podstawowych umiejętności pilotażu i obsługi bezzałogowych statków powietrznych.
 • Otrzymasz dostęp do naszej platformy bezzałogowej oraz ubezpieczenia OC na czas egzaminu VLOS do 5kg.
 • W przypadku uprawnień wyższych niż VLOS do 5 kg pomagamy w kontakcie z egzaminatorem państwowym w umówieniu i przygotowaniu na dogodny termin egzaminu.

bonusy

Dodatkowo zyskasz:

 • Dostęp do platformy nauki on-line aż na 3 lata! Zawsze będziesz mógł zajrzeć do aktualnych informacji i nowych przepisów. Powiadomimy Cię także, gdy skończy się dostęp.
 • Dożywotni dostęp do mailowego Informatora UAVO, którym powiadamiamy wyłącznie o najważniejszych zmianach w przepisach i komunikatach, co cenią nasi kursanci.
 • Ciągły dostęp zarówno do wiedzy wymaganej przepisami, jak również do naszych sprawdzonych najlepszych praktyk zbieranych od 2010 roku i wskazówek praktycznych w zakresie obsługi dronów i lotów oraz sprawnego załatwiania niezbędnych formalności lotniczych.
 • Nasze mailowe wsparcie w każdej kwestii dotyczącej dronów: szkoleń, instrukcji operacyjnej, doboru sprzętu, oprogramowania, ubezpieczenia, czy finansowania.
 • Możliwość dodatkowej konsultacji poprzez wideo rozmowę.
 • Dostęp do zniżek na drony i akcesoria.
 • Pokryjemy za Ciebie opłatę urzędową za wydanie świadectwa kwalifikacji UAVO.
 • Będziesz mógł także na nas liczyć w temacie przedłużania lub podwyższania uprawnień.

czy jest inna droga niż nasz kurs?

Oczywiście! Możesz wybrać inną ofertę, ale nie otrzymasz takich wartości, jakie my proponujemy naszym kursantom.

Jakie to dokładnie wartości? Inne kursy oferują zwykle szkolenia stacjonarne, na które wykłady musisz dojeżdżać. W przypadku innych kursów e-learingowych nie wyszukasz łatwo informacji lub otrzymasz jedynie trudne do zrozumienia slajdy z prezentacji w formie PDF, ewentualnie webinar, który w praktyce obejrzysz i tak tylko raz. W naszym podejściu otrzymujesz przejrzystą ścieżkę przechodzenia kursu, możliwość kontynuacji nauki precyzyjnie w miejscu, w którym przerwałeś, ciągły dostęp do materiałów w postaci elektronicznej dostępnej w każdym momencie z dowolnego miejsca na Ziemi, przeszukiwania potrzebnych informacji, materiałów tekstowych, graficznych i video w jednym miejscu. Dostęp jest natychmiastowy po dokonaniu płatności, w innych kursach często musisz czekać na mail od ośrodka, następnie samemu utworzyć konto i jeszcze na koniec prosić o przydzielenie dostępu do konkretnych kursów. U nas dzieje się to automatycznie.

Masz przy tym nasze ciągłe wsparcie jeszcze długo po zakończeniu szkolenia.

Podsumowując Co konkretnie zyskasz wybierając nasz kurs:

✔️ pełnoprawne szkolenie UAVO do uprawnień podstawowych VLOS i dodatkowych UAV<5kg realizowane na platformie wielowirnikowej, w formie e-learningu, jak w trybie indywidualnym w terminie na żądanie: wartość 3300 zł,

✔️ zdasz państwowy egzamin UAVO VLOS UAV<5kg bezpośrednio po szkoleniu bez długiego oczekiwania na wolne terminy: wartość 400 zł,

✔️ pomoc z załatwieniem wszystkich formalności z Urzędem Lotnictwa Cywilnego w celu wydania Twojego świadectwa kwalifikacji UAVO: wartość 150 zł za godzinę,

✔️ pokrycie wszystkich kosztów szkolenia, egzaminowania i wniesienie opłaty za wydanie świadectwa kwalifikacji: wartość 100 zł,

✔️ wydłużony dostęp na 3 lata do kursu na naszej platformy nauki on-line wraz z aktualizacjami, dostęp na żądanie 24/7: wartość 500 zł/rok,

✔️ dożywotni dostęp do mailowego Informatora UAVO: wartość 150 zł miesięcznie, załóżmy co najmniej 6 lat (bo tyle już szkolimy i wspieramy naszych kursantów), co daje 10 800 zł,

✔️ nielimitowana ilość pytań, które możesz zadawać mailowo: wartość 1000 zł,

✔️ dodatkowa wideo konsultacja do 1h: wartość 200 zł.

Gdyby podliczyć rynkową wartość takiego pakietu to wynosi ona co najmniej 17 450 zł. Natomiast nasza dzisiejsza oferta dla Ciebie jest wielokrotnie atrakcyjniejsza.

Dzięki skalowaniu I promocji naszej nowej platformy całość oferujemy za równowartość standardowego szkolenia GRUPOWEGO

CENA promocyjna to Na Razie tylko 1570 zł brutto (1276 zł netto + VAT 23%)  Za OSOBĘ ! ! !

co mówią absolwenci Naszych kursów UAVO?

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
 

gwarantujemy satysfakcjĘ

Sprawnie zdasz egzaminy i uzyskasz uprawnienia, jeżeli tylko będziesz podążał za naszymi materiałami, poleceniami, radami i ćwiczeniami Instruktorów. Jednak gdybyś z jakiegoś powodu nie był zadowolony, to zwrócimy Ci 100% Twojej wpłaty. Masz na to 60 dni od zakupu szkolenia, przed jego zakończeniem. Dotąd nie było ani jednej takiej sytuacji, ale pozostawiamy taką możliwość.

pytania i odpowiedzi

Do czego potrzebuję uprawnień UAVO?

Jest to uprawnienie rozpoznawalne i wymagane przepisami jeżeli myślisz o karierze z użyciem dronów lub jeżeli chcesz zyskać większą swobodę w wykonywaniu lotów w ramach hobby. Będziesz mógł legalnie latać w pobliżu ludzi, zabudowań lub do zastosowań innych niż sportowe i rekreacyjne (np. komercyjnie, promocyjne). Jednocześnie podczas szkolenia zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie bezpiecznego i skutecznego obchodzenia się z dronami, co przyda Ci się w dalszej przygodzie pilota drona. Warto pamiętać, że konieczność posiadania uprawnień jest w tylko w małym stopniu zależna od konkretnego modelu drona, bardziej istotny jest rodzaj i miejsce wykonywanych lotów. W razie dalszych wątpliwości warto obejrzeć ten film wyjaśniający, przygotowany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i Polską Agencję Żeglugi Powietrznej.

W styczniu 2021 mają wejść nowe przepisy europejskie regulujące drony. Czy wcześniejsze szkolenie i uprawniania stracą ważność?

Nie musisz się tym martwić, ponieważ Twoje uprawnianie będą konwertowane do nowych. Ponadto mając dostęp do naszej platformy, łatwo nauczysz się nowych przepisów. A także poinformujemy Cię o wszelkich zmianach. Co więcej, po zmianach zyskasz zasięg europejski uprawnień, rozszerzenie uprawnień powyżej dotychczasowych (VLOS 5 -> 25), a także większą swobodę w lataniu i doboru sprzętu niż użytkownicy nowej klasy OPEN (w razie potrzeby szczegóły sprawdzisz w tym nagraniu z seminarium ULC). Nowe przepisy mają na celu uproszczenie i ujednolicenie przepisów w Europie i zadbanie o poziom bezpieczeństwa w obliczu zwiększającej się ilości dronów w powietrzu. To wszystko przy jednoczesnym zróżnicowaniu wymagań w zależności od stopnia ryzyka, jaki stwarza dany model drona, czy rodzaj lotów.
Także, jak napisał nasz kursant Łukasz, nie ma co czekać - "trzeba zrobić kurs w tym roku jak najszybciej, aby wejść z uprawnieniami w nowe przepisy i nie czekać w kolejce".

Zamierzam latać dronem o masie 910g, czy muszę wykonywać badania lekarskie i umawiać się na egzamin państwowy po kursie?

Jeżeli zamierzasz pilotować drona o masie poniżej 5 kg, na przykład wirnikowca DJI, wtedy wystarczą Ci uprawnienia UAV<5kg. W takim przypadku badania lekarskie nie są wymagane, a egzamin odbywa się w naszym ośrodku szkolenia bezpośrednio w trakcie kursu.

Chciałbym zdobyć uprawnienia na cięższego drona niż 5 kg lub na loty poza zasięgiem wzroku (BVLOS). Czy mogę u Was rozszerzyć uprawnienia?

Oczywiście! Po wykupieniu i przejściu szkolenia podstawowego VLOS do 5kg będziesz miał możliwość rozszerzyć kurs o:
a) podwyższenie kategorii masowej do 25 kg (dodatkowe godziny w locie) lub
b) BVLOS (dodatkowe wykłady i godziny w locie - uprawnienia BVLOS wymagają posiadanie wiedzy i umiejętności z zakresu VLOS).
Natomiast jeżeli już posiadasz uprawnienia VLOS i chcesz je rozszerzyć, to skontaktuj się z nami (), wystawimy odpowiednie dane do zamówienia. Zapłacisz jedynie różnicę w cenie między poszczególnymi uprawnieniami.

Co w przypadku, gdy będę miał problem podczas kursu lub coś będzie dla mnie niejasne?

Zawsze możesz napisać do nas poprzez formularz na platformie, bezpośrednio na adres e-mail: . Tą drogą możesz również umówić się na rozmowę telefoniczną lub video.

Gdzie odbędzie się kurs?

Część wykładową kursu przejdziesz z dowolnego miejsca na Ziemi z dostępem do Internetu - dzięki naszej platformie nauki on-line pod adresem akademia.prodron.pl/vlos. Na część praktyczną umówimy Cię w większości Polskich miast i okolicach takich jak: Rybnik, Katowice, Wrocław, Warszawa, Łódź, Kraków, Lublin, Opole, Elbląg. W razie potrzeby innej lokalizacji mamy również opcje indywidualnego toku szkolenia (ITS) dla doświadczonych operatorów.

Kiedy odbędzie się kurs? Kiedy mogę rozpocząć szkolenie?

Termin kursu jest głównie zależny od Ciebie, ponieważ możesz go rozpocząć on-line od razu po złożeniu i opłaceniu zamówienia (dostęp jest przydzielany automatycznie). Na część praktyczną sprawnie umówimy Cię w pasującym Tobie terminie. Zwykle nie trzeba czekać na wolny termin dłużej niż kilka dni w zależności od zajętości grafika instruktorów. Szkolimy zarówno w dni robocze, jak i w weekendy. Wpływ na termin spotkania w terenie mają oczywiście warunki atmosferyczne (opady, silny wiatr).

Ile czasu trwa kurs, jak szybko go ukończę?

Szkolenie podstawowe VLOS do kategorii poniżej 5kg można od razu zakończyć egzaminem, więc całość szkolenia i egzaminowania zajmuje średnio 2-3 dni (do 22 godzin), w zależności od tego, w jakim tempie osoba będzie chciała/mogła przejść część teoretyczną szkolenia.

Kiedy otrzymam uprawnienia UAVO?

Po naszych egzaminach otrzymujesz zaświadczenie o zaliczeniu kursu do wydania świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego (UAVO) z uprawnieniem podstawowym VLOS i dodatkowym UAV<5kg, wystawione przez nasz ośrodek. Następnie z naszą pomocą wyślesz otrzymany od nas dokument pocztą tradycyjną do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który w ciągu 1 miesiąca powinien odesłać Twoje świadectwo kwalifikacji na Twój adres. ULC powiadomi Cię SMS lub mail, o tym, że Twoje świadectwo kwalifikacji jest gotowe. W sytuacjach nadzwyczajnych ten czas ze strony urzędu może się wydłużyć.

Czy są jakieś ograniczenia zdrowotne lub wieku, które wykluczają z udziału w kursie?

Nie, każdy może przystąpić, po oświadczeniu własnym, że jego stan zdrowia jest wystarczający, aby bezproblemowo pilotować drona. Aby, uzyskać świadectwo kwalifikacji należy mieć ukończone 13 lat, a przed 18 rokiem życia przedstawić zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Czy szkolenie praktyczne odbywa się na sprzęcie własnym kursanta, czy użyczonym przez ośrodek szkolenia?

 Szkolenie standardowo odbywa się na naszym sprzęcie. Jest to specjalny sprzęt treningowy w konfiguracji uczeń-trener, z nadrzędnym sterowaniem instruktora, który może w sytuacji zagrożenia przejąć kontrolę nad lotem. Po uzgodnieniu kurs może odbyć się również na sprzęcie kursanta jeżeli spełnia on standardy szkoleniowe. 

Na jakiej podstawie możecie szkolić operatorów dronów, jaki jest dokładny program szkolenia UAVO?

Jesteśmy oficjalnym ośrodkiem szkolenia wpisanym do rejestru podmiotów szkolących Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod numerem 130RPS-02/2015. Potwierdza on, że nasze szkolenia do świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego są realizowane zgodnie z wytycznymi ULC. Co ważne, tylko ośrodki znajdujące się w rejestrze mogą wystawiać zaświadczenie o ukończeniu kursu UAVO i egzaminować do uzyskania świadectwa kwalifikacji UAVO.  Tutaj możesz zapoznać się z naszym zatwierdzonym dokumentem programu szkolenia.

Czy szkolenie zawiera wszystkie koszty szkolenia, egzaminowania, ubezpieczenia na czas szkolenia oraz egzaminu i wydania uprawnień UAVO? Czy pomagacie we wszystkich formalnościach związanych z uzyskaniem Świadectwa Kwalifikacji?

Tak, w przypadku uprawnień VLOS UAV<5kg wszystkie koszty są wliczone. Pomagamy również we wszystkich formalnościach. W przypadku innych uprawnień możemy wliczyć wszelkie koszty na jedną fakturę i również dokonać stosownych opłat urzędowych za kursanta.

Jak długo ważne są uprawnienia UAVO?

Według aktualnych przepisów - świadectwo kwalifikacji UAVO wydawane jest bezterminowo, ważność uprawnienia dodatkowego (UAV do 5kg) wynosi 3 lata, ważność uprawnienia podstawowego (VLOS) wynosi 5 lat. Pomagamy również w przedłużaniu uprawnień.

W jaki sposób będę miał dostęp do materiałów szkoleniowych 24/7 z dowolnego miejsca?

Wystarczy urządzenie z dostępem do  Internetu i dowolną przeglądarką internetową (choć zalecamy Chrome). Co więcej, będziesz mógł wyszukać potrzebną informację, korzystając z wygodnej wyszukiwarki. Z naszej strony zapewniamy ciągły dostęp. Jedynie nie mamy wpływu na czynniki niezależne od nas, takie jak awaria po stronie dostawcy serwera czy hostingu, co może zdarzyć się jednak niezmiernie rzadko.

Naprawdę będę miał dostęp do aktualizacji obejmujących zmiany w przepisach przez 3 lata od wykupienia kursu?

Tak 🙂 Aktualizacje, które regularnie wprowadzamy, obejmują zarówno zmiany w przepisach, zmieniające się standardy techniczne dronów, jak i ulepszenia treści i materiałów dodatkowych w kursie. Dostęp jest przydzielany na okres podany w ofercie z możliwością przedłużenia. 

W jaki sposób mogę zapłacić za kurs?

Po przejściu do formularza zamówienia, poprzez kliknięcie przycisku "Dołącz do kursu", będziesz mógł wybrać formę płatności - kartę lub za pośrednictwem TPay: przelew on-line, ratalnie lub przelewem klasycznym.

Czy otrzymam fakturę VAT?

Tak, wystawiamy faktury na wszelkie podmioty, firmy polskie i zagraniczne, osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki samorządowe. Fakturę otrzymasz automatycznie mailem po zakupie kursu jeżeli tylko podasz dane do faktury w formularzu zamówienia. Jesteśmy aktywnym płatnikiem VAT. Cena szkolenia zawiera standardowo 23% podatku VAT. Jeżeli będziesz potrzebował modyfikacji danych na fakturze lub uzupełnić ją o dodatkowe pozycje to skontaktuj się z nami w odpowiedzi na mail z fakturą.

Ze względu na procedury w mojej organizacji potrzebuję najpierw otrzymać proformę, żeby zamówić i opłacić kurs, czy mogę ją otrzymać?

Tak, skontaktuj się z nami () podając dane do faktury (NIP) oraz jakim kursem jesteś zainteresowany, a uzgodnimy szczegóły.

Jak zostać uprawnionym instruktorem UAVO i prowadzić szkolenia?

Skontaktuj się z nami, prowadzimy również tego typu szkolenia oraz pomagamy w rozpoczęciu i rozwoju kariery.


Copyright © 2020 -  TPS Consulting Tomasz Siwy (właściciel marek Prodron i Novelty RPAS) | Polityka Prywatności | Masz już dostęp do kursu? Zaloguj się