Korzystaj z dronów PEWNIE i legalnie.
Sprawdź nasz kurs PILOTA DRONA KATEGORII SZCZEGÓLNEJ!

Image
Szkolenia i konsultacje drony

Szkolenie w Akademii Prodron to pakiet pełny korzyści. Sprawnie zdobędziesz uprawniania zawodowego pilota drona, a także zyskasz dalsze wsparcie profesjonalistów. Przygotujemy Cię w 100% do uzyskania europejskich kwalifikacji pilota bezzałogowego statku powietrznego w kategorii szczególnej (SPECIFIC). W bonusie otrzymasz również uprawnienia kategorii otwartej A2.

Kim JESTEŚMY

Nasi instruktorzy to specjaliści w swoich dziedzinach z odpowiednimi uprawnieniami, którzy pochodzą ze środowisk związanych z bezzałogowymi systemami latającymi, inżynierią i lotnictwem. To między innymi najbardziej doświadczeni i solidni operatorzy w Polsce, przedsiębiorcy i konstruktorzy bezzałogowych platform latających. Razem przeszkoliliśmy tysiące operatorów dronów.

TWÓJ INSTRUKTOR PROWADZĄCY - TOMASZ SIWY
Image

Lider i właściciel marek Novelty RPAS oraz prodron.pl, których owocem jest między innymi Akademia Profesjonalnych Operatorów Dronów.

Magister inżynier Mechatroniki, operator dronów i przedsiębiorca. Zarządzał 20-osobowym zespołem, który projektował od podstaw i produkował bezzałogowe statki powietrzne przeznaczone dla profesjonalistów. W 2018 roku został umieszczony na prestiżowej liście "30 under 30 in Europe" magazynu Forbes w kategorii Industry, w uznaniu za tworzenie wraz ze swoim zespołem produktów, metod i materiałów przyszłości.

Maszynami latającymi interesował się, odkąd pamięta. Jego kroki poszły w kierunku bezzałogowych systemów latających, które są narzędziami przyszłości. Zajmuje się ich użyciem profesjonalnie od 2010 roku, gdy wraz z grupą innych pasjonatów założył funkcjonujące do dzisiaj elitarne koło naukowe High Flyers®.

instruktorzy i konsultanci:

Image

Szymon Łukasik
Kierownik wyszkolenia i instruktor w Katowicach. Doświadczony operator.

Image

Dariusz Szuba
Doświadczony instruktor i operator VLOS, BVLOS (A, MR). Przeszedł z nami pełną ścieżkę od pomysłu do kariery operatora komercyjnego i instruktora.

Image

Mariusz Drążyk
Kierownik wyszkolenia i instruktor w Warszawie. Doświadczony operator i serwisant dronów.

Image

Marcel Smoliński
 Konstruktor o specjalności mechanicznej i elektrycznej. Współzałożyciel koła naukowego High Flyers i spółki Novelty RPAS. W wolnych chwilach lata kompozytowymi samolotami bezzałogowymi własnej konstrukcji.

Image

Artur Zolich
Kierownik wyszkolenia i instruktor w Elblągu. Doktor na Norweskim Uniwersytecie Naukowo-Technicznym w Trondheim. Autor wielu publikacji naukowych. Przedsiębiorca, inżynier, pilot (BVLOS, PPL, SPL), sternik morski.

Image

Michał Barankiewicz
Ekspert w zastosowaniu dronów w pomiarach geodezyjnych i badaniach technicznych. Instruktor i pilot z Warszawy dronów z uprawnieniami powyżej 25 kg, również śmigłowców. Z wykształcenia geodeta.

Image

Hubert Wojciechowski
Kierownik wyszkolenia i instruktor we Wrocławiu. Od lat wykonuje profesjonalne nagrania z użyciem dronów.

Image

Michał Ratajczak
Kierownik wyszkolenia w Lublinie. Doświadczony konsultant. Ekspert w Ministerstwie Edukacji Narodowej i członek IATA.

Z CZEGO SKŁADA SIĘ pakiet szkoleniA W AKADEMII PRODRON

Część teoretyczna
zdalnie na platformie nauki on-line

Szkolenie teoretyczne rozpoczniesz w dowolnym, dogodnym dla Ciebie momencie poprzez naszą platformę nauki on-line. Do platformy uzyskasz dostęp od razu po opłaceniu zamówienia (będziesz już zalogowany). Platforma jest dostępna 24/7 z dowolnego miejsca na ziemi poprzez komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu. Przeważają materiały w formie tekstów i grafik, co ułatwia ich przechodzenie we własnym tempie, powtarzanie i szybkie przeszukiwanie poprzez wbudowaną wyszukiwarkę. Samodzielnie w dowolnym momencie i tempie przygotujesz się do zdania egzaminu, a w razie potrzeby skorzystasz z naszej pomocy.

Część praktyczna
spotkanie indywidualne w terenie

Podstawowe szkolenie praktyczne w naszym ośrodku składa się z 6 godzin ćwiczeń (VLOS) lub 10 godzin (BVLOS) - 1 na 1 z doświadczonym instruktorem na naszym lotnisku. Szkolenie można przejść podczas jednego spotkania lub rozłożyć na więcej spotkań. Nauczysz się podstaw obsługi drona oraz podstawowych manewrów niezbędnych do zdania egzaminu i dalszego bezpiecznego korzystania z Twojego drona. Loty domyślnie realizowane są na naszym sprzęcie. Instruktor może użyć dodatkowej aparatury w systemie uczeń-trener, więc w każdej chwili płynnie i bezpiecznie wspomoże ćwiczenie lub przejmie kontrolę nad dronem. Kursant w trakcie szkolenia jest objęty naszą polisą OC.

egzaminy

 • Nasze szkolenie bezpośrednio jest zakończone egzaminem teoretycznym i praktycznym oraz uzyskaniem kwalifikacji pilota bezzałogowego statku powietrznego z uprawnieniem do lotów w kategorii SPECIFIC (szczególnej).
 • W pakiecie podstawowym uzyskasz uprawnienia do lotów według krajowego scenariusza NSTS-01 (VLOS) lub NSTS-05 (BVLOS). Masz również możliwość rozszerzyć swoje uprawnienia w trakcie kursu lub po jego zakończeniu.
 • Egzamin teoretyczny zdasz on-line na platformie w dogodnym momencie po przejściu przez wszystkie lekcje.
 • Pomagamy załatwić wszelkie formalności urzędowe.
 • Otrzymasz certyfikat potwierdzający zaliczenie szkolenia, egzaminu i nabycie podstawowych umiejętności pilotażu i obsługi bezzałogowych statków powietrznych.
 • Otrzymasz dostęp do naszej platformy bezzałogowej oraz ubezpieczenia OC na czas egzaminu.

bonusy

Dodatkowo zyskasz:

 • Dostęp do aktualizowanych materiałów na platformie nauki on-line  przez rok! Zawsze będziesz mógł zajrzeć do aktualnych informacji i nowych przepisów. Powiadomimy Cię także, gdy skończy się dostęp, który można przedłużyć na preferencyjnych warunkach.
 • Dożywotni dostęp do mailowego Informatora UAVO, którym powiadamiamy wyłącznie o najważniejszych zmianach w przepisach i komunikatach, co cenią nasi kursanci.
 • Ciągły dostęp zarówno do wiedzy wymaganej przepisami, jak i również do naszych sprawdzonych najlepszych praktyk zbieranych od 2010 roku i wskazówek praktycznych w zakresie obsługi dronów i lotów oraz sprawnego załatwiania niezbędnych formalności.
 • Nasze mailowe wsparcie w każdej kwestii dotyczącej dronów: szkoleń, instrukcji operacyjnej, doboru sprzętu, oprogramowania, ubezpieczenia, czy finansowania.
 • Możliwość dodatkowej konsultacji poprzez wideo rozmowę.
 • Dostęp do porad o dronach i akcesoria.
 • Pokryjemy za Ciebie wszelkie opłaty urzędowe.
 • Będziesz mógł na nas liczyć także w kwestii przedłużania lub podwyższania uprawnień.
 • Certyfikat ukończenia szkolenia renomowanej marki.

co zyskasz wybierając nasZ KURS

✔️ pełne szkolenie do uzyskania podstawowych kwalifikacji zawodowego pilota BSP w kategorii szczególnej (NSTS do wyboru poniżej)  - teoria w formie indywidualnego e-learningu, praktyka 1:1 z doświadczonym instruktorem na naszej platformie wielowirnikowej,

✔️ zdasz egzamin bezpośrednio po szkoleniu i od razu po zaliczeniu otrzymasz certyfikat,

✔️ pokryjemy za Ciebie wszystkie koszty administracyjne szkolenia, egzaminowania i opłaty za wydanie uprawnień oraz certyfikatu,

✔️ roczny dostęp 24/7 do aktualizowanych materiałów na platformie Akademia Prodron,

✔️ dożywotni dostęp do mailowego Informatora UAVO,

✔️ nielimitowana ilość pytań mailowych, na które otrzymasz profesjonalne odpowiedzi w ramach okresu dostępu do platformy,

✔ w bonusie otrzymasz "za jednym zamachem" międzynarodowo uznane uprawnienia do lotów w podkategorii A2 kategorii otwartej (Open),

✔️ dodatkowa wideo konsultacja do 1h gratis.

co mówią absolwenci Naszych kursów

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Gwarantujemy satysfakcjĘ

Sprawnie zdasz egzaminy i uzyskasz uprawnienia, jeżeli tylko będziesz podążał za naszymi materiałami, radami i ćwiczeniami Instruktorów. Jednak gdybyś z jakiegoś powodu nie był zadowolony, to zwrócimy Ci 100% Twojej wpłaty. Masz na to 30 dni od zakupu szkolenia, przed jego zakończeniem. Dotąd nie było ani jednej takiej sytuacji, ale pozostawiamy taką możliwość.

pytania i odpowiedzi

Do czego potrzebuję uprawnień / kwalifikacji pilota BSP w kategorii szczególnej?

Jest to uprawnienie wymagane przepisami i rozpoznawalne, jeżeli myślisz o karierze z użyciem dronów, prowadzisz firmę, jesteś zatrudniony lub jeżeli chcesz zyskać większą swobodę w wykonywaniu lotów w ramach hobby. Będziesz mógł legalnie latać w pobliżu ludzi, zabudowań, w miejscach i na warunkach dostępnych jedynie dla posiadaczy uprawnień w kategorii szczególnej. Jednocześnie podczas szkolenia zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie bezpiecznego i skutecznego obchodzenia się z dronami, co przyda Ci się w dalszej przygodzie pilota drona. Warto pamiętać, że konieczność posiadania uprawnień zależy zarówno od konkretnego modelu drona, jak i rodzaju oraz miejsca wykonywanych lotów. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat obowiązujących przepisów, to zajrzyj do naszego poradnika do przepisów, który jest dostępny adresem https://prodron.pl/przepisy/. Znajdują się tam również odnośniki do informacji i dokumentów urzędowych.

Kiedy otrzymam uprawnienia?

Bezzwłocznie po zaliczeniu otrzymasz od nas certyfikat zaliczenia egzaminu i my wysyłamy dokumenty do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który wprowadza informację do systemu informatycznego, przydzielając uprawnienia do Twojego konta operatora (profilu pilota). W związku z tym uprawnienia uzyskujesz od razu po dokonaniu wpisu przez ULC.

Jak długo ważne są uprawnienia w kategorii SPECIFIC?

Według nowych przepisów od 2021 termin ważności uprawnień NSTS wynosi 3 lata lub dłużej przy konwersji na STS po okresie przejściowym (5 lat). Uprawnienia kategorii otwartej są wydawane na 5 lat. Pomagamy również w przedłużaniu uprawnień.

Gdzie odbędzie się kurs?

Część wykładową kursu przejdziesz z dowolnego miejsca na Ziemi z dostępem do Internetu - dzięki naszej platformie nauki on-line pod adresem akademia.prodron.pl. Na część praktyczną umówimy Cię w większości Polskich miast i okolicach takich jak: Rybnik, Katowice, Wrocław, Warszawa, Łódź, Kraków, Lublin, Opole, Elbląg. W razie potrzeby innej lokalizacji również pomożemy.

Kiedy odbędzie się kurs? Kiedy mogę rozpocząć szkolenie?

Termin kursu jest głównie zależny od Ciebie, ponieważ możesz go rozpocząć on-line od razu po złożeniu i opłaceniu zamówienia (dostęp jest przydzielany automatycznie). Na część praktyczną sprawnie umówimy Cię w pasującym Tobie terminie. Zwykle nie trzeba czekać na wolny termin dłużej niż kilka dni w zależności od zajętości grafika instruktorów. Szkolimy zarówno w dni robocze, jak i w weekendy. Wpływ na termin spotkania w terenie mają oczywiście warunki atmosferyczne (opady, silny wiatr).

Ile czasu trwa kurs, jak szybko go ukończę?

Szkolenie podstawowe VLOS można od razu zakończyć egzaminem, więc całość szkolenia i egzaminowania zajmuje średnio 2-3 dni (do 22 godzin), w zależności od tego, w jakim tempie osoba będzie chciała/mogła przejść część teoretyczną szkolenia.

Czy szkolenie praktyczne odbywa się na sprzęcie własnym kursanta, czy użyczonym przez ośrodek szkolenia?

 Szkolenie standardowo odbywa się na naszym sprzęcie. Jest to specjalny sprzęt treningowy w konfiguracji uczeń-trener, z nadrzędnym sterowaniem instruktora, który może w sytuacji zagrożenia przejąć kontrolę nad lotem. Możesz jednak także wziąć własny sprzęt, żeby dodatkowo potrenować z instruktorem lub wymienić się doświadczeniami, jesteśmy pomocni i elastyczni w tym zakresie 🙂

Czy szkolenie zawiera wszystkie koszty szkolenia, egzaminowania, ubezpieczenia na czas szkolenia oraz egzaminu i wydania uprawnień? Czy pomagacie we wszystkich formalnościach związanych z uzyskaniem Świadectwa Kwalifikacji?

Tak, wszystkie koszty są wliczone. Większość formalności wykonamy za Ciebie. 

W jaki sposób będę miał dostęp do materiałów szkoleniowych 24/7 z dowolnego miejsca?

Wystarczy urządzenie z dostępem do  Internetu i dowolną przeglądarką internetową (choć zalecamy Chrome). Co więcej, będziesz mógł wyszukać potrzebną informację, korzystając z wygodnej wyszukiwarki. Z naszej strony zapewniamy ciągły dostęp. Jedynie nie mamy wpływu na czynniki niezależne od nas, takie jak awaria po stronie dostawcy serwera, co może zdarzyć się jednak niezmiernie rzadko.

Czy będę miał dostęp do aktualizacji obejmujących zmiany w przepisach?

Tak 🙂 Aktualizacje, które regularnie wprowadzamy, obejmują zarówno zmiany w przepisach, zmieniające się standardy techniczne dronów, jak i ulepszenia treści i materiałów dodatkowych w kursie. Dostęp jest przydzielany na okres podany w ofercie z możliwością przedłużenia. 

Co w przypadku, gdy będę miał problem podczas kursu lub coś będzie dla mnie niejasne?

Zawsze możesz napisać do nas poprzez formularz na platformie, bezpośrednio na adres e-mail . Tą drogą możesz również umówić się na rozmowę telefoniczną lub video.

Na jakiej podstawie możecie szkolić, jaki jest dokładny program szkolenia?

Nasze kompetencje wynikają z faktów, że od 2010 roku zajmujemy się dronami, dostarczamy drony profesjonalne i usługi techniczne, od 2014 prowadzimy ośrodek szkolenia UAVO, przeszkoliliśmy tysiące operatorów dronów, a także ciągle się rozwijamy, śledzimy zmiany przepisów oraz bierzemy udział w konsultacjach nowych regulacji.

Jesteśmy wyznaczonym operatorem przez ULC uprawnionym do szkolenia i egzaminowania pilotów BSP oraz oficjalnym ośrodkiem szkolenia wpisanym do rejestru podmiotów szkolących Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod numerami: S050, E070, POLd9b0f48f721aw. To potwierdza, że nasze szkolenia są realizowane zgodnie z wytycznymi przepisów krajowych i europejskich. Co ważne, tylko zatwierdzone przez ULC podmioty mogą wystawiać zaświadczenie o ukończeniu kursu i egzaminować do uzyskania kwalifikacji pilota BSP.  

Zakres naszego programu szkolenia wynika z oficjalnych wytycznych zawartych w krajowych scenariuszach standardowych znajdujących się w Wytycznych Prezesa ULC (link do dziennika urzędowego ULC).

W jaki sposób mogę zapłacić za kurs?

Po przejściu do formularza zamówienia, poprzez kliknięcie przycisku "Zamów...", będziesz mógł wybrać formę płatności - kartę debetową/kredytową lub za pośrednictwem Tpay (przelew on-line / BLIK / raty / przelew tradycyjny).

Czy otrzymam fakturę VAT?

Tak, wystawiamy faktury na wszelkie podmioty, firmy polskie i zagraniczne, osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki samorządowe. Fakturę otrzymasz automatycznie mailem od razu po zakupie kursu. Jesteśmy aktywnym płatnikiem VAT. Cena szkolenia zawiera standardowo 23% podatku VAT. Jeżeli będziesz potrzebował modyfikacji danych na fakturze lub uzupełnić ją o dodatkowe informacje to skontaktuj się z nami, odpowiadając na mail z fakturą.

Chciałbym zdobyć uprawnienia na cięższe drony lub inne kategorie lotów np. inne scenariusze standardowe (NSTS / STS), BVLOS - poza zasięgiem wzroku, czy instruktorskie. Czy mogę u Was rozszerzyć uprawnienia?

Oczywiście! Skontaktuj się z nami ().  Doradzimy jeżeli masz wątpliwości, potrzebujesz inne rozszerzenie, chcesz rozszerzyć już posiadane uprawnienia lub skorzystać z doszkolenia z obsługi konkretnego modelu drona / wykonywanego zadania, czyli przejść tak zwany "Type Rating"  lub inaczej "szkolenie produktowe" poprzez dodatkowe ćwiczenia.

Potrzebuję kupić kurs dla pracownika, w jaki sposób go zamówić?

Na stronie zamówienia zaznacz opcję "Kup na prezent (otrzymasz voucher, który możesz przekazać osobie obdarowywanej)" i po zakupie przekaż elektroniczny voucher pracownikowi. Dzięki temu pracownik będzie mógł sprawnie i samodzielnie założyć własne konto kursanta na swoje dane, już bez potrzeby dokonywania płatności. 

Jeżeli potrzebujesz zamówić kursy dla wielu pracowników to, zamiast dokonywać wielu zamówień, możesz także napisać do nas na adres , a wystawimy jedną proformę do opłacenia, a następnie przekażemy kod dostępowy dla pracowników.

Ze względu na procedury w mojej organizacji potrzebuję najpierw otrzymać proformę, żeby zamówić i opłacić kurs, czy mogę ją otrzymać?

Tak, skontaktuj się z nami (), podając dane do faktury (NIP) oraz jakim kursem jesteś zainteresowany, a uzgodnimy szczegóły.

Zamierzam latać dronem o masie 910g, czy muszę wykonywać badania lekarskie i umawiać się na egzamin państwowy po kursie?

Od 2021 nie wykonuje się już badań lekarskich w żadnym przypadku, a egzamin odbywa się w naszym ośrodku szkolenia bezpośrednio w trakcie kursu.

Czy są jakieś ograniczenia zdrowotne lub wiekowe, które wykluczają z udziału w kursie?

Nie, każdy może przystąpić, po oświadczeniu, że jego stan jest wystarczający, aby bezproblemowo pilotować drona.
Jednocześnie, aby uzyskać uprawnienia w kategorii szczególnej, należy mieć ukończone 16 lat (przed 18 rokiem życia należy przedstawić zgodę rodzica lub opiekuna prawnego).

czy jest inna droga niż nasz kurs?

Oczywiście! Możesz wybrać inną ofertę, ale nie otrzymasz takich wartości, jakie my proponujemy naszym kursantom.

W przypadku innych kursów e-learingowych najczęściej nie wyszukasz łatwo informacji lub otrzymasz jedynie trudne do zrozumienia slajdy z prezentacji w formie PDF, ewentualnie webinar, który w praktyce obejrzysz i tak tylko raz. Zwykle otrzymasz też mniej godzin ćwiczeń praktycznych (u nas co najmniej 6 godzin).

W naszym podejściu otrzymujesz przejrzystą ścieżkę przechodzenia kursu, możliwość kontynuacji nauki precyzyjnie w miejscu, w którym przerwałeś, ciągły dostęp do materiałów w postaci elektronicznej dostępnej w każdym momencie z dowolnego miejsca na Ziemi, przeszukiwania potrzebnych informacji, materiałów tekstowych, graficznych i video w jednym miejscu. Dostęp u nas jest natychmiastowy po dokonaniu płatności, w innych kursach często musisz czekać na mail od ośrodka, następnie samemu utworzyć konto i jeszcze na koniec prosić o przydzielenie dostępu do konkretnych kursów. U nas dzieje się to automatycznie.

Masz przy tym nasze ciągłe wsparcie jeszcze długo po zakończeniu szkolenia.


Copyright © prodron.pl. All rights reserved | prodron™ i Novelty RPAS™ to zastrzeżone znaki towarowe firmy Prodron Tomasz Siwy | Polityka Prywatności